Ako vybrať praktickú dievčenskú školskú tašku?

Máme doma budúcu štvrtáčku a jej vkus sa stále mení. Od školky po štvrtú triedu je to parádna zmena. Má cit vystihnúť a vykukať zo svojho okolia, čo je módne. Aj mne mame dávajú jej voľby niekedy zabrať, som človek praktický, čo neveľmi hľadí na trendy.

Ako maličká odpozorovala od školákov, čo nás predbiehali cestou do škôlky, že nosia čierne veci a čierne školské tašky… a tak sa tomu prispôsobila. Mala presnú predstavu svojej prvej školáckej tašky – mala byť čierna s trblietkami. Aj oblečenie preferovala čierne, taká maličká! Čierne legíny, čierne pančušky, čierne topánky, čierne ponožky… Dokonca aj starkej vtedy zakázala, aby jej náhodou nekúpila k narodeninám, ktoré má v júli, školskú aktovku. Lebo ona si ju chce vybrať sama!

Vykukali sme spolu školskú tašku na stránke topgal.sk, čierna s nenápadnými bielymi a ružovými ornamentovými kvetmi. “Žiadna malácka taška, žiadne rozprávkové vzory!” Keďže pri nástupe do školy bola vysoká už 134 cm a ďaleko výškou predbiehala rovesníkov, nebála som sa siahnuť ani po taške pre tretiakov, štvrtákov, ktorá je o trošku väčšia a aj inak konštruovaná ako prvácke tašky od Topgalu.

Školská taška na viacero rokov – taká bola moja praktická predstava. Celkom sme sa zhodli, aj keď teda… čierna. Áno, napadlo ma, že je to trochu vkus jedináčika, ktorý je obklopený v prevažnej miere dospelými, lebo aj bratranci sú starší o 10 rokov. Mala v okolí dospelejšie vzory.

Bola to veľmi praktická voľba, pretože vzor ju naozaj neomrzel, nehanbila sa, že má na taške rozprávkovú postavičku ako malák a nechcela tašku po roku vymeniť.

V druhej triede na konci sme dokupovali ešte ďalšiu tašku. Nie preto, že by táto už neslúžila.  Mne (mne mame!) sa žiadalo dopriať jej aj veselšiu, farebnejšiu tašku. Konečne nemuselo byť všetko čierne, znova chcela aj farebne veci… možno to poznáte, možno máte doma rovnako vyhranené a vo svojom vkuse tvrdohlavo pevné a neústupčivé dievčatko 🙂 Zvolili sme lemurkovú prvácku školskú tašku tak isto od Topgalu, vidieť ste ju mohli napríklad v článku o hmotnosti plne naloženej tretiackej školskej tašky.

To bola pôvodne moja voľba, ktorú som jej dávala ako škôlkárke niekoľko krát do hľadáčika. Zbytočne, pri jej čierno-trblietavej predstave. Kúpili sme ju teda po cca 2 rokoch, keď bola zľavnená asi o 30% a nedalo sa jej už odolať, lebo lemurko sa usídlil aj v jej hlave a srdiečku.

V treťom ročníku nosila obe Topgal školské tašky na striedačku, podľa nálady. Tento článok je teda akoby recenzia a návod – prihliadajte na vkus dieťatka pri výbere tašky,  ale zároveň mu aj rozumne našepkajte a poraďte. Zamyslite sa spolu: Ako dlho mu vydrží v mysli obľúbená rozprávková postavička? Je ešte hravé dieťa, vybralo si samo hravé vzory? Potom je to v poriadku.

Aké je vaše dieťa, bude zaobchádzať so svojou školskou taškou šetrne?

Ako vidno na obrázkoch, taška je aj po troch rokoch v škole skoro ako nová, jediné chybičky sú ošúchané reflexné pásiky. Moja dievka nepatrí k milovníkom školy a s taškou zaobchádza niekedy naozaj nešetrne. Hlavne v družine sa hrávajú na dvore, kde nemajú na uloženie tašiek žiadne iné miesto ako chodník – deti tam doslova tresnú tašky do kúta a odbehnú sa hrať. Tašku som preto tri razy aj prala v práčke. Napríklad aj keď sa do nej vyliali nezjedené a späť do krabičky nedobre zatvorené maliny. Čierna farba praním nezbledla, len to neviem dobre odfotiť 🙂

Ak dáte deťom desiatu, pouzatvárajú dobre krabičky, keď nedojedia? V tomto bola veľká výhoda tašky – jeden priečinok oddelený zipsom na písanky, ďalší na desiatu, ďalší na peračníky. A aj keď sa stala malinová galiba, písanky to neschytali chvalabohu.

K taške sme mali zakúpený aj peračník, ten pranie nevydržal – vo vnútri je zrejme papierová vložka, ktorá sa pri sušení zvlnila a už nebol taký pekný ako má byť. Takže Topgal peračníky radšej neprať, alebo podľa návodu k nim…

Tašku zvykla nosievať aj na dovolenky, ak sme cestovali autom. Lebo poznáte to, deti si radi nabalia hračiek a zošitov a farbičiek… a toto bolo vymedzenie priestoru – nie nezoberieme všetkých plyšákov a bábiky a celý dom! Iba toľko, čo sa zmestí do tašky.

Praktická dievčenská školská taška

Tento rok je v ponuke Topgalu podobná čierna školská taška. Ak máte dievčatko s vyhraneným “čiernym vkusom”, tak vrelo odporúčam. Velikánskou výhodou tmavších tašiek je, že sa tak rýchlo neufúľajú. Predsa len, školská taška je často na zemi, niekedy v družine na chodníku… a nemôžete dieťa stále strážiť, iba ho vychovávať, aby sa postupne naučilo zodpovednosti za svoje veci. Musí urobiť aj nejaké chybičky a poučiť sa z nich 🙂 To ho naučí zodpovednosti.

dievčenská školská taška, školská taška pre prváčku, školská taška pre vysokú prváčku, školské tašky recenzie, topgal tašky recenzie, praktická školská taška pre prvý stupeň, čierna školská taška pre prvý stupeň

Čierna školská taška s ornamentami na stránke Topgal.sk tu »