Barefootové topánky Belenka: Ideálne pre široké chodidlá

Čo je barefoot? Topánky, ktoré sú také pohodlné ako chôdza naboso, pre nás ľudí prirodzený spôsob pohybu. Kľúčové vlastnosti barefoot obbuvi zahŕňajú tenkú a flexibilnú podrážku, širokú špicu na voľné pohyby prstov a absenciu výškového rozdielu medzi pätou a prstami (tzv. zero drop).

barefoot obuv belenka, barefoot topanky belenka, barefoot

Barefootová obuv sa stala veľmi populárnou, pretože podporuje zdravé držanie tela, prirodzený pohyb a posilňuje svaly nôh. Je pre vás tento typ obuvi vhodný aj ak si žijete na veľkej nohe?

Poznám to na vlastnej koži. Roku 1988, keď som mala 12 rokov, merala som 180 cm a nosila som topánky veľkosti 9 (podľa starého merania), čo je dnešná veľkosť 43. Ako dievča v tom čase som bola odkázaná na mužské topánky, pretože dámska obuv v mojej veľkosti bola takmer neexistujúca.Až okolo roku 2004 otvorili v Bratislave prvú obuv s nadrozmernými topánkami, tak konečne sa možnosti trošku zlepšili, no bola som už vtedy dospelá a navyknutá na pánsku obuv, vyhľadávala som topánky a tenisky, ktoré neboli svojim vzhľadom príliš maskulíne či robustné.

S príchodom barefootových topánok sa moje možnosti obuť sa značne zlepšili. Sú stvorené na voľnosť nohy, pripravené na široké chodidlo.

Dostala som možnosť vyskúšať a recenzovať barefootové topánky Belenka Champ v cappuccino farbe. Prvý dojem je veľmi pozitívny – topánky sú v unisexovom vzhľade, sú k dispozícii v rôznych farbách a dokonca by som si ich obula aj ku šatám alebo sukni.

Ako mi sadli? Úžasne. Sú ľahučké, dostatočne široké, s dostatkom priestoru pre prsty. Detaily sú kvalitne vypracované, topánky sú z kvalitného materiálu a vďaka malým dierkam sú aj priedušné. Našla sa jediná malá nevýhoda, že šnúrky boli krátke na moje vysoké nárty, ale to je detail, ktorý je jednoduché vyriešiť výmenou za dlhšie. Som na to zvyknutá, že si povolím zaväzovanie na topánkach a sú mi pohodlné, ale potrebujem potom dlhšie šnúrky.

Belenka je ideálna barefootová obuv pre široké chodidlá, dokonca aj pre tie s vysokým nártom. Možno si budete musieť zvykať na tenšiu podrážku, ale vaše nohy ocenia túto úžasnú voľnosť.

Barefootové topánky Belenka dokazujú, že aj ženy s veľkými nohami môžu nájsť kvalitnú a štýlovú obuv, ktorá je zároveň zdravá pre naše chodidlá. Bez ohľadu na veľkosť vašej nohy, v barefoot obuvi sa môžete cítiť pohodlne a štýlovo.