Recenzia školskej tašky Topgal: Zelený batoh s chameleónmi ENDY

Topgal je moja obľúbená značka školských tašiek. V ponuke majú veľa krásnych motívov, žiarivé farby a vzory nerozhodnejšej mamine alebo dieťaťu dajú zabrať, nevie ktorú tašku vybrať, lebo krásne sú všetky. Veľkostne sme školské tašky pre prvákov prípadne prvý stupeň základnej školy porovnali v predošlých dvoch článkov. Pre najmenších prváčikov, pre veľmi útle deti je vhodný model ENDY.

Dostala som možnosť vybrať si tašku na recenziu, tašku som vybrala pre synovca. Hoci je už druhák, je útlej postavy a jeho mamina si posťažovala, že taška, ktorú má, mu padá z pliec. Všetky tašky Topgal majú aj hrudný pás, čo v kombinácii s malým rozmerom tašky dávalo jasnú voľbu. Synovec si vybral vzor s chameleónom, už dlhšie sa mu chameleóny páčia. Podpichla som jeho maminu, že ktovie, ako to dopadne, či k taškovému zvieratku, časom nepribudne aj terárium 🙂

Topgal ENDY - školské tašky - školské tašky pre prvákov- školská taška pre chlapca - školská taška pre drobnné deti - školská taška pre drobnú postavu - školská taška so zipsom- školská taška so zipsami- tašky do školy- školské tašky na kolieskach- tašky pre prvákov

Čo všetko sme dostali v balíčku z Topgalu?

Tašku sme dostali spolu s peračníkom s rovnakým vzorom, sieťovaným vreckom na prezúvky, pršiplášťom, ba dokonca v balíku boli aj fľaša na vodu a desiatová krabička. Na jednom mieste môžete teda nakúpiť všetko.

Po odsúhlasení objednávky bol balíček veľmi rýchlo doručený.

Na rýchlu dodávku tovaru, ktorý je na webe označený "Skladom" sa môžete spoľahnúť. Tovar prišiel zabalený v recyklovateľnom obale, takže aj vaša eko-duša môže zostať na mieste.

 

Rozmery školskej tašky

Rozmerovo školská taška Topgal ENDY patrí medzi najmenšie z ponuky Topgal, menší model je iba školská taška Topgal Bebe, ktorá je o 200 gramov ťažšia (váži 1080 gramov).

Hmotnosť: 0.90 kg - Presná hmtnosť je iba 880 gramov!
Rozmery (v x h x š):  39 x 19 x 28 cm
Nosnosť: 7.00 kg
Objem: 21 l

Použitý materiál: 100% Polyester

Rozloženie školskej tašky

Ďalšie podrobnosti, ktoré by vás mohli zaujímať:

  • Taška má dve komory a jedno hlboké predné vrecko. Zadná komora je širšia, preto tam umiestnite ťažšie veci, ako učebnice, zošity a smerom dopredu ľahšie veci.
  • Pevná a tvarovaná chrbtová časť.
  • Taška má nastaviteľné ramenné popruhy a dve pútka: Jedno na zavesenie batohu na lavici a druhé na prenášanie batohu v ruke. To je výborný systém, veľa tašiek má len jedno pútko, ktoré je v strede vrchnej časti a preto neustále z vešiačika na lavici skĺzava na zem.
  • Ak má dieťa naozaj útlu postavu a úzky chrbát, plecia, práve výškovo nastaviteľná hrudná pracka zabezpečí, že taška dobre drží a nešmýkajú sa popruhy z pliec. Naviac na tejto taške je malá vychytávka: Konce ramenných popruhov sú vybavené magnetmi môžete ich uchytiť a nepľantajú sa pri nosení, nezavadzajú.
  • Taška má mnohé reflexné prvky na prednej strane a bokoch, aj na ramenných popruhoch.
  • Dno tašky je pevné, s nožičkami, z materiálu TOPDURA. Takéto dno majú všetky Topgal tašky. Je naozaj odolné a nožičky napomáhajú tomu, že taška sa neufúľa, neošúcha.
  • Súčasťou sieťovaného vrecka vo vnútri tašky je aj odnímateľná karabínka na kľúče.

Všetky popísané prvky si môžete pozrieť v galérii, ktorú sme pre vás nafotili, stačí klik na obrázok pre zväčšenie fotky.

Rozkliknutím dostanete väčší náhľad obrázka: Karabínka na kľúč v prednom vrecku, sieťované vrecko na doklady. Nožičky na spevnenom dne školskej tašky.

Rozkliknutím dostanete väčší náhľad obrázka:Popruhy sú výškovo nastaviteľné na dvoch miestach - v spodnej aj hornej časti chrbta. Teda naozaj aj pre menšie deti môžete dostať veľmi dobre nositeľnú a prispôsobiteľnú tašku. Všimnite si aj dve pútka na strednom obrázku.Na poslednom obrázku je hrudný pás - ktorý môžete zatiahnuť na potrebnú šírku, ale aj výškovo posunúť smerom hore alebo dolu, aby bol dieťaťu pohodlne a vhodne umiestnený.

Na Topgal taškách je premyslený každý detail, na spodnej strane reflexného pásika na prednom vrecku je takáto gumová priesvitná ochrana. Reflexná vrstva sa nezošúcha, nepopraská, taška vydrží naozaj všetko. Školáka poteší prívesok chameleóna umiestnený na zipsoch predného vrecka. Na bočnej strane tašky je zase pútko na karabínku, ak si dieťa dá do sieťkového vrecka prezúvky, zacvakne na tašku a ruky má prázdne.

Peračník - klasický s klapkami

K taške nájdete v ponuke aj klasický peračník s dvoma otváracími klapkami, kde je dostatok priestoru na všetky písacie potreby. Na vrchnej časti klapiek sú priesvitné vrecká na rozvrh a napríklad nejaké doklady, potvrdenia pre pani učiteľku, alebo do voľného vrecka môžete vložiť nejaký vtipný odkaz každé ráno, pri chystaní jedla na desiatu. Dieťa sa tak poteší, že na neho myslíte. V mnoho obchodíkoch nájdete rôzne milé nálepky, či kartičky na obľúbené témy vašich detí. Alebo stačí papierové srdiečko, slnečko, smajlík 🙂

Fľaša na vodu a desiatová krabička

V ponuke Topgal.sk u sú aj fľaše na vodu rôznych farieb a desiatová krabička s premysleným priečinkom. Do jednej časti vložíte chlebík, koláčik či pečivo, do druhej napríklad ovocie, zeleninky, alebo malú maškrtu, podľa toho, čo vaše dieťa ľúbi.

Na záver ešte prakticky zabalený pršiplášť. Taška je s polyesteru so záterom proti dažďu, nemala by premoknúť. Avšak ak vaše deti majú dlhšiu trasu do školy, v daždi je vhodné skryť tašku pod pršiplášť. Zabezpečí, že aj v silnom daždi bude mať dieťa suchú tašku a voda nebude stekať na podlahu v triede a podobne.

Topgal - krásne vzory tašiek, zipsovacie tašky, český výrobca

školské tašky - školské tašky pre prvákov- školská taška pre prváčku- školská taška pre malú prváčku- školská taška pre drobnú postavu- školská taška so zipsom- školská taška so zipsami- tašky do školy- školské taškky na kolieskach- tašky pre prvákov

Topgal je česká firma zameraná na výrobu školských batohov a školských tašiek, ktorá vznikla už v roku 1993. Topgal Slovensko, je jej slovenská pobočka, ktorá sídli v Rožňave. Okrem tašiek vyrábajú aj peračníky, vrecká na telesnú, vreckáre do lavice, peňaženky, zástery na výtvarnú výchovu aj fľaše na vodu.