Chystanie do školy – do tretice so značkou Stil: Dosky na výkresy, zásterka na výtvarnú, diár pre žiaka, či študenta…

Uprednostňujete nákup školských pomôcok v kamennom obchode alebo cez internet? Ak je vám jednoduchšie šetrenie času a nákup cez internet, tak mám pre vás tip – eshop českého výrobcu školských pomôcok Stil. Zameriavam sa na predstavenie ich ponuky, v dvoch predošlých článkoch som sa venovala školským batohom a školským zošitom:

  1. Školské tašky pre druhý stupeň – Študentský batoh Paintball od českej značky Stil, v ktorej sme recenzovali školský batoh.
  2. Školské zošity, na ktoré nepotrebujete obaly, v ktorej sme predstavili perfektnú vychytávku pre školákov proti somárskym uškám v zošitoch – zošity s plastovými doskami.

V dnešnej časti vám chcem predstaviť ďalšie produkty, ktoré by som si určite vybrala: Zásterky na výtvarnú výchovu, kufríky na výtvarnú, dosky na výkresy a školské diáre. Výrobky Stil nájdete aj v kamenných slovenských obchodoch a slovenských eshopoch, zväčša sú ceny u výrobcu výhodnejšie.

V ponuke Stil nájdete školské tašky a batohy a k nim ďalšie školské potreby s rovnakým vzorom. Stačí ak dáte do vyhľadávania názov vzoru – napr.  “Lama” alebo “Cool Bear” a pod. a zobrazaia sa vám všetky dostupné produkty s daným vzorom. Môžete tak vyskladať vašim deťom školský set:

Postupujte podľa zoznamu, ktorý zvykne byť ešte cez prázdniny zavesený na školský web vašej školy. Aby ste nekupovali pomôcky zbytočne. V niektorých školách zvyknú prvákom v prvý deň okrem šlabikára darovať rovnaké kufríky alebo krabice na výtvarné potreby, farbičky, zošity na celý školský rok. Tiež vreckáre sa nepoužívajú vo všetkých školách.

Ak sa rozhodnete kúpiť dosky na zošity – tak malá pomôcka: Na prvom stupni sú všetky učebnice a pracovvné zošity veľkosti A4. Majú mäkké obaly, aby boli lahšie. Preto pri výbere dosiek na zošity zvážte:

  • Pre prvý, druhý ročník dosky veľkosti A4, do ktorých sa zmestia učebnice a k nim zošity na písanie. Všetko ostatné deti zvyknú vypracovávať do pracovných listov, nie do zošitov. Dosky síce nie sú ťažké, ale pre útle deti môžu znamenať záťaž v taške. Rozhodnite sa potom podľa poriadkumilovnosti dieťaťa – ak si veci ukladá, dosky možno netreba. Ak veci do tašky nahádže hlava nehlava, dosky sú dobrý nápad.
  • V treťom, štvrtom ročníku pribudnú aj zošity na matiku, čítanie, prírodovedu, vlastivedu a cudzí jazyk. Popravde PDA a VLA sa skoro nevyužili, nakoľko deti všetko vypracovávali do učebnice. No keďže kníh pribudlo, niekedy nimi dcéra zatlačila zošity na dno tašky a vyťahovala doma harmoniku – čiže tam už by som odporučila dosky na zošity veľkosti A5.

Na výber v ponuke Stil sú dosky s klopou alebo dosky s gumičkou, vo veľkosti A4 alebo A5. A tiež dva druhy dosiek pre prvákov – dosky na čísla, dosky na abecedu – overte si, či ich pri vyučovaní písania, čítania a matiky vo vašej škole používajú. Zaujali ma aj dosky na výkresy, výborná pomôcka pre odkladanie výtvorov vašich detí, či už školských, alebo domácich:

Podporiť systematickosť u detí pomôže aj školský diár – kde si môžu zapísať krúžky, nejaké svoje vlastné poznámky – aj diáre sú dostupné v rôznych vzoroch, tak ako ostatné školské pomôcky:

 

Hoci je výrobca český, tak kalendár a aj napr. kalendár prázdnin na konci sú v slovenskom jazyku. Overte si to pri nakupovaní, dajte do poznámky v objednávke, že si želáte slovenskú verziu. Obsahuje aj ďalšie pomôcky – vybrané slová, anglické nepravidelné slovesá, vzorce z matiky… Čo vám poviem, dcéra sa neustále s kamoškou hrajú na učiteľky a s diárikom v ruke sa cítia nesmierne dôležito. Nakuknite, čo všetko skrýva diár:

 

Študentský diár má oproti žiackemu tvrdé dosky a zaoblené rohy:

 

A viete, čím ešte nesmierne potešíte malé baby a aj niektorých chalanov? Zápisníčkami so zámočkom. Prvý stupeň je obdobie socializácie – deti sa spriateľujú, navštevujú, prespávajú u kamarátov, túžia po narodeninových oslavách s kamarátmi. A aj na takúto príležitosť je zápisníček, či pamätníček so zámočkom veľmi dobrý darček.

 

Ak sa vám niečo zapáčilo, kliknite na linky v článku, dovedú vás k českému výrobcovi Stil. Odporúčam! Diáriky sme dostali na recenziu spolu so školským ruksakom z prvého článku a máme skúsenosť aj so zápisníčkami a zásterkou, lebo tieto produkty predávajú aj u nás v papiernictve.