Porovnanie školských tašiek pre prvákov: Vyberáme naj školskú tašku TOPGAL

Topgal - český výrobca školských tašiek

Topgal je česká firma zameraná na výrobu školských batohov a školských tašiek, ktorá vznikla už v roku 1993. Topgal Slovensko, je jej slovenská pobočka, ktorá sídli v Rožňave. Okrem tašiek vyrábajú aj peračníky, vrecká na telesnú, vreckáre do lavice, peňaženky, zástery na výtvarnú výchovu aj fľaše na vodu.

  • Pre najmenších prváčikov, so vzrastom 110-120 cm sú určené modely BAZI, ENDY, BEBE, pre vyšších aj modely ELLY, COCO.
  • Deti nad 130 cm si môžu vybrať aj z modelov pre 2. - 4. ročník CODA, NIKY, KIMI, MIRA, LYNNCHI.

Môžete si vybrať školskú tašku alebo školský set...

Školské tašky pre prvákov TOPGAL - porovnanie modelov

V nasledujúcej tabuľke sme porovnali vlastnosti prváckych modelov BAZI, ENDY, BEBE, ELLY, COCO.

Topgal Set pre školáka ELLY 21004 SET SMALL - školské tašky - školské tašky pre prvákov- školská taška pre prváčku- školská taška pre malú prváčku- školská taška pre drobnú postavu- školská taška so zipsom- školská taška so zipsami- tašky do školy- školské taškky na kolieskach- tašky pre prvákov

Orientačná cena je podľa cien uvedených na stránke Topgal.sk ku dňu zverejnenia článku, ak chcete vedieť aktuálne ceny, skontrolujte ich na stránke predajcu.

Školské tašky pre prvákov Topgal - ktorý model je náš favorit?

Na školských taškách Topgal sú rozdielne členené priestory tašiek - jedna alebo dve hlavné komory a predné vrecká rôznych veľkostí. Ďalej sú rozdielne vypracované aj bočné vrecká na fľašu, ktoré sú sieťkové, sieťkové zazipsovateľné alebo z pevného materiálu.

  • Všetky tašky v našom výbere sú veľmi ľahké, s hmotnosťou od 0,9 do 1,08 kg. Vyššiu hmotnosť majú tašky s hliníkovým rámom v chrbte.
  • Dĺžka chrbta je od 37 do 41 cm.
  • Sieťkové vrecká sú ukončené gumičkou, prispôsobia sa ľahšie rôznym druhom fliaš, podľa nášho názoru sú praktickejšie.
  • Všetky tašky sú nepremokavé, majú pevné dno s nožičkami.

Model Topgal BEBE má najkratší chrbát, jeho výška je len 37 cm, javí sa ako najvhodnejšia aj pre najnižšie deti. Táto taška je najjednoduchšie členená, má však aj hliníkové vystuženie chrbta a preto jej hmotnosť je až 1,08 kg. Okrem bežných reflexných prvkov má aj blikačku s dvomi módmi blikania. Zároveň je spomedzi ponúkaných modelov najdrahšia.

Naším favoritom je školská taška Topgal ELLY. Váži len 0,9 kg a patrí medzi najľahšie školské tašky. Má dve komory a veľké predné vrecko a sieťkové vrecká na oboch stranách tašky. Využijete ju kľudne počas celého prvého stupňa. Do jednej komory zmestíte zošity aj učebnice, ktoré sú dnes pre prvý supeň väčšinoou v paperbackovom formáte A4.. Druhá komora na desiatu, ak balíte aj do družiny, často je to desiatová krabička + fľaša + ovocie. Alebo ju využijete na úbor na telocvik alebo iné veci, čo deti potrebujú na krúžky. Do veľkého predného vrecka sa vojde peračník, dokonca aj dva, ak vaše dieťa veľmi rado kreslí a preto má zvlášť peračník a zvlášť farbičky a fixky.

Vyberte si z rôznych motívov Topgal ELLY pre chlapcov alebo dievčatá:

Môžete si vybrať školskú tašku, alebo školský set...

Ďalšie značky školských tašiek

Pripravili sme pre vás sériu takýchto porovnávacích článkov o školských taškách rôznych značiek. Hľadali sme favorita - najľahšiu alebo najmenšiu školskú tašku danej značky. Na záver porovnáme týchto víťazov.

Školské tašky pre prvákov TOPGAL

Školské tašky pre prvákov Karton P+P, Oxybag