Zdravá desiata aj pre vyberavé deti?

V tomto článku nájdete desiate mojej dcéry.

Je vyberavý jedák, nie som ako rodič na to pyšná. Absolútne bojkotuje zeleniny – okrem šťavy z rajčiniek (nezje ich, len vycucá), cesnaku, olív a občas môže byť pažítka alebo bylinky. Jej vyberavosť sa prejavuje aj v tom, že niektoré pomazánky, ktoré doma zje, do školy nechce. Neľúbi koláče – ani ovocné, ani makové, orechové, tvarohové. Snažím sa, ponúkam, nenútim – jej chute sa však príliš časom nehýbu a nemenia.

Dobrý vzor nás rodičov nefunguje – zeleniny, šaláty máme doma skoro ku každému jedlu. Nenútime ju ich jest, má možnosť naložiť si na tanier. Zatiaľ sa ten zázrak nestal. Pri balení desiatej som už trochu rezignovala a dávam jej, čo zje. Pretože aj školský obed nie vždy zachutil a potom ju už poobede v družine od hladu bolievalo bruško, doma by bola zjedla aj koňa a desiate doputovali nedotknuté naspäť domov…

Nakuknite do našej kategórie Desiatové boxy, a ak hľadáte fľašu pre školáka, tak aj do kategórie Fľaše na vodu. Sú v nich nalinkované krabičky na jedlo pre deti a fľaše do školy pre deti dostupné v eshopoch 4home, Tescoma, Bonami, Martinus.

Desiate sú rôznych veľkostí, podľa toho, či sú poobede krúžky, družina a dokedy…