Knihy za vysvedčenie? Tipy pre 10 ročné dievčatá

Nuž darovať knižku deťom, to je v dnešnej dobe niekedy aj odvaha, čo myslíte? 🙂

Pochopila som to na zopár detských narodeninových oslavách. Keď som dcére ponúkla, že ako darček pre kamarátku môžeme kúpiť nejakú peknú knižku. “Veď oni nečítajú, radšej niečo také ako lak na nechty, sliz, voňavé pero, zápisníček, tetovačky, BFF náhrdelník…”

No ja som mama tvrdohlavá a knižky sú odo mňa smerované k dieťaťu stále. Konečne sa ten zázrak stal! Nečítame už len na striedačku! Dieťa už prečítalo samostatne všetky tieto knihy:

knihy za vysvedcenie, darcek za vysvedcenie, david walliams, knihy pre 10 rocne deci, kniha pre 10 rocne dievca, kniha pre 10 rocneho chalana

Veru vám poviem, že sa mi zdá, že už ani nič iné nepozerám v kníhkupectve ako knihy Davida Walliamsa 🙂 A veľmi ma teší, že jedna knižka je “zlupnutá” za týždeň, aj skôr, podľa toho, ako baví.

David Walliams, ak si niekde nájdete jeho foto, je vám môže byť známy z porotcovania v britskej súťaži X-Factor (u nás Česko-Slovensko má talent). Britskému publiku je známy aj ako herec, komik. A teda nečudo, že spod jeho rúk vychádzajú knihy smiešne, ktoré zlomia aj najväčšieho NEČITATEĽA.

Jednu (Tatko za mrežami) sme kúpili aj do kindlu, zväčšila som písmenká a dieťa nezastrašené hrúbkou knihy, prečítalo ju za tri dni.

Ako prvú sme mali Najhoršie deti na svete – má dokonca tri diely, ak by ste chceli. Sú to poviedky o uvrešťaných, vzpurných, šušnepojedajúcich a podobných deťoch. Dve som večer prečítala a ostatné som už odmietla. Po kindlovej elektronickej knihe sa zvedavé decko konečne potajme pustilo samé aj do tejto papierovej! Hurá, opatrne sa zaradoval rodič vo mne, hrýzol si do jazyka a čakal, či to príde: Či dieťa bude škemrať, prosiť, pýtať ďalšie.

Čiže môj tip je jasný – ak chcete aby vaše detváky cez leto chytili do rúk knihu, vyhovejte ich vkusu! Možno ako knihomoľ krásnej a cennej a hodnotnej literatúry obsah a formu kníh Davida Walliamsa úplne neoceníte, ale deti sa pri nich chichotajú, smejú, šúľajú 🙂 Mne napríklad vadilo aj neustále sa meniace písmo, no a deťom sa to páči. Lebo knižky už mali požičané aj dvaja kamaráti, jeden dokonca nedočkavo čítal už na vyučku pod lavicou a dostal napomenutie od pani učiteľky. Ts, karhať deti za čítanie!

A preto aj za vysvedčenie u nás bude David Walliams – predposledná, čo nám chýba: Babka Gaunerka

knihy za vysvedcenie, darcek za vysvedcenie, david walliams, knihy pre 10 rocne deci, kniha pre 10 rocne dievca, kniha pre 10 rocneho chalana babka gaunerka

kniha Babka Gaunerka v Martinuse tu»

A ak sa vám zachce čosi zážitkové naviac, tak keďže naša dcéra bude mať o chvíľu aj narodeniny, do košíčka v Martinuse som prihodila aj Jana, líška a ja – určite v lete príde čas aj na kúsok romantiky a pozrieme si spolu Janu Eyrovu, a potom prídeme na chuť aj tejto knihe.

knihy za vysvedcenie, darcek za vysvedcenie, david walliams, knihy pre 10 rocne deci, kniha pre 10 rocne dievca, kniha pre 10 rocneho chalanakniha Jana, líška a ja v Martinuse tu»

A aby som byužila celú Martinusovú poukážku, čo som mala k dispozícii, tak som prihodila ešte hru Blechy na nenáročnú zábavku cez obedy alebo večery, keď sa schovávame pred letným slniečkom.

knihy za vysvedcenie, darcek za vysvedcenie, david walliams, knihy pre 10 rocne deci, kniha pre 10 rocne dievca, kniha pre 10 rocneho chalana babka gaunerka

hra Blechy v Martinuse tu»

Prajeme krásne prázdniny! Nezabudnite sa zapojiť do Prečítaného leta!