Porovnanie školských tašiek pre prvákov: Vyberáme naj školskú tašku TOPGAL 2023

Topgal - český výrobca školských tašiek

školské tašky - školské tašky pre prvákov- školská taška pre prváčku- školská taška pre malú prváčku- školská taška pre drobnú postavu- školská taška so zipsom- školská taška so zipsami- tašky do školy- školské taškky na kolieskach- tašky pre prvákov

Topgal je česká firma zameraná na výrobu školských batohov a školských tašiek, ktorá vznikla už v roku 1993. Topgal Slovensko, je jej slovenská pobočka, ktorá sídli v Rožňave. Okrem tašiek vyrábajú aj peračníky, vrecká na telesnú, vreckáre do lavice, peňaženky, zástery na výtvarnú výchovu aj fľaše na vodu.

  • Pre najmenších prváčikov, so vzrastom 110-120 cm sú určené modely BAZI, ENDY, BEBE, pre vyšších aj modely ELLY, COCO. V tabuľke nižšie nájete podrobné porovnanie veľkosti - šírky chrbta a pod., podľa ktorých sa môžete pri výbere aktovky rozhodnúť.
  • Deti nad 130 cm si môžu vybrať aj z modelov pre 2. - 4. ročník CODA, NIKY, KIMI, MIRA, LYNNCHI. Sú trošku väčšie, rozmerovo vydržia deťom aj do vyšších ročníkov. Stačí vybrať neutrálnejší dizajn, keďže vkus dieťaťa sa vo vyšších ročníkoch trochu zmení.

Môžete si vybrať školskú tašku alebo školský set...

Školské tašky pre prvákov TOPGAL - porovnanie modelov

V nasledujúcej tabuľke sme porovnali vlastnosti prváckych modelov BAZI, ENDY, BEBE, ELLY, COCO.

školské tašky - školské tašky pre prvákov- školská taška pre prváčku- školská taška pre malú prváčku- školská taška pre drobnú postavu- školská taška so zipsom- školská taška so zipsami- tašky do školy- školské taškky na kolieskach- tašky pre prvákov Topgal Bazi, Topgal Elly, Topgal Endy, Topgal Coco, Topgal Bebe

Cena uvedená v tabuľke je podľa cien uvedených na stránke Topgal.sk ku dňu zverejnenia článku, ak chcete vedieť aktuálne ceny, skontrolujte ich na stránke predajcu. Vždy sú drahšie nové modely, oporti modelom z vlaňajška. Pričom sa väčšinou líšia len vzory látok, ale konštrukcia tašky je zachovaná, môže byť napríklad menší rozdiel v upínaní hrudného pásu na starších modeloch. Rozdiel v cene nových modelov Topgal aktoviek oproti starším modelom Topgal školských tašiek môže byť aj 10 Eur. Vybraný model býva zľavnený o niekoľko desiatok Eur, zľavnené modely nájdete na stránke Topgal v samostatnej kategórii Produkty v akcii.

 

Napríklad medzi zľavnenými taškami ku dňu vydania článku je Modrá taška s príšerkami Topgal COCO 21017: Stojí 51,90 Eur. Rozdiel v cene oproti novému modelu je markantný - 27 Eur. Ak je váš rozpočet nižší, ale chcete vášmu dieťaťu dopriať kvalitnú školskú tašku, pohľadajte ju medzi staršími modelmi alebo zľavnenými modelmi.

Školské tašky pre prvákov Topgal - ktorý model je náš favorit?

Čo sme zistili z porovnania tašiek Topgal.sk? Ktorú školskú tašku by sme odporúčali najmenším prváčikom?

Model Topgal BEBE má najkratší chrbát, jeho výška je len 37 cm, javí sa ako najvhodnejšia aj pre najnižšie deti. Táto taška je najjednoduchšie členená, má však aj hliníkové vystuženie chrbta a preto jej hmotnosť je až 1,08 kg. Okrem bežných reflexných prvkov má aj blikačku. Zároveň je spomedzi ponúkaných modelov najdrahšia.

Naším favoritom je školská taška Topgal ELLY. Váži len 0,9 kg a patrí medzi najľahšie školské tašky. Má dve komory a veľké predné vrecko a sieťkové vrecká na oboch stranách tašky. Využijete ju kľudne počas celého prvého stupňa. Do jednej komory zmestíte zošity aj učebnice, ktoré sú dnes pre prvý stupeň väčšinou v paperbackovom formáte A4.. Druhá komora na desiatu, ak balíte aj do družiny, často je to desiatová krabička + fľaša + ovocie. Alebo ju využijete na úbor na telocvik alebo iné veci, čo deti potrebujú na krúžky. Do veľkého predného vrecka sa vojde peračník aj iné pomôcky ako lepidlo, nožnice, strúhadlo a podobne.

Celkové porovnanie školských tašiek Topgal:

  • Prvácke aktovky sú rozdielne členené, priestor tašky tvorí jedna alebo dve hlavné komory a predné vrecká rôznych veľkostí.
  • Bočné vrecká na fľašu sú rozdielne spracované - zazipsované neodstávajú z tašky, ak dieťa nechce nosiť fľašu. Do sieťkovaných sa fľaša trošku ľahšie vkladá. Gumička na ukončení vrecka zachytí rôzne tvary fliaš, či si kúpite set priamo s Topgalu, alebo fľašu inej značky.
  • Všetky tašky v našom výbere sú veľmi ľahké, s hmotnosťou od 0,9 do 1,08 kg. Vyššiu hmotnosť majú tašky s hliníkovým rámom v chrbte.
  • Dĺžka chrbta je od 37 do 41 cm. Zmerajte dĺžku chrbta vášho dieťaťa a vyberajte školskú aktovku podľa toho.
  • Všetky tašky sú nepremokavé, majú pevné dno s nožičkami a do výbavy ľahko dokúpite vrecko na prezúvky, peračník či pršiplášť.

Vyberte si z rôznych motívov Topgal ELLY pre chlapcov alebo dievčatá:

Môžete si vybrať školskú tašku, alebo školský set...

Ďalšie značky školských tašiek

Pripravili sme pre vás podrobnú recenziu tašky Zelený batoh s chameleónmi ENDY 22055 a tiež porovnanie tašiek CODA, NIKY, KIMI, MIRA, LYNNCHI.