Porovnanie školských tašiek pre prvý stupeň: Vyberáme naj školskú tašku TOPGAL pre prvý stupeň 2023

Topgal - český výrobca školských tašiek

školské tašky - školské tašky pre prvákov- školská taška pre prváčku- školská taška pre malú prváčku- školská taška pre drobnú postavu- školská taška so zipsom- školská taška so zipsami- tašky do školy- školské taškky na kolieskach- tašky pre prvákov

Topgal je česká firma zameraná na výrobu školských batohov a školských tašiek, ktorá vznikla už v roku 1993. Topgal Slovensko, je jej slovenská pobočka, ktorá sídli v Rožňave. Okrem tašiek vyrábajú aj peračníky, vrecká na telesnú, vreckáre do lavice, peňaženky, zástery na výtvarnú výchovu aj fľaše na vodu.

  • Pre najmenších prváčikov, so vzrastom 110-120 cm sú určené modely BAZI, ENDY, BEBE, pre vyšších aj modely ELLY, COCO. V tabuľke nižšie nájete podrobné porovnanie veľkosti - šírky chrbta a pod., podľa ktorých sa môžete pri výbere aktovky rozhodnúť. Prečítajte si, prečo sa nám spomedzi tašiek najviac páčila Topgal ELLY.
  • Deti nad 130 cm si môžu vybrať aj z modelov pre 2. - 4. ročník CODA, NIKY, KIMI, MIRA, LYNNCHI. Sú trošku väčšie, rozmerovo vydržia deťom aj do vyšších ročníkov. Stačí vybrať neutrálnejší dizajn, keďže vkus dieťaťa sa vo vyšších ročníkoch trochu zmení. V tomto článku sa zameriame na ich porovnanie.

Môžete si vybrať školskú tašku alebo školský set...

Školské tašky pre prvákov TOPGAL - porovnanie modelov

V nasledujúcej tabuľke sme porovnali vlastnosti prváckych modelov KIMI, MIRA, LYNN, COD, ALLY, NIKI, CHI.

- školské tašky - školské tašky pre prvákov- školská taška pre prváčku- školská taška pre malú prváčku- školská taška pre drobnú postavu- školská taška so zipsom- školská taška so zipsami- tašky do školy- školské taškky na kolieskach- tašky pre prvákov

Cena uvedená v tabuľke je podľa cien uvedených na stránke Topgal.sk ku dňu zverejnenia článku.

Ak chcete vedieť aktuálne ceny, skontrolujte ich na stránke predajcu. Vždy sú drahšie nové modely, oporti modelom z vlaňajška. Pričom sa väčšinou líšia len vzory látok. Pritov všetky vozry sú krásne, pestré, plné reflexných prvkov. Pre dievčatá aj pre chlapcov nájdete aj pestré aj tmavšie motívy, ktoré sú trošku praktickejšie ako svetlé. Všetko však závisí hlavne od toho, ako s taškou zaobchádza školák - či ju "položí" alebo "odhodí do kúta" 🙂

Konštrukcia tašky rovnakej výrobnej rady je väčšinou zachovaná, v aktuálnej kolekcii môže byť napríklad menší rozdiel v upínaní hrudného pásu na starších modeloch a podobne. Rozdiel v cene nových modelov Topgal aktoviek oproti starším modelom Topgal školských tašiek môže byť 10-30 Eur. Vybraný model býva zľavnený o niekoľko desiatok Eur, zľavnené modely nájdete na stránke Topgal v samostatnej kategórii Produkty v akcii.

Napríklad medzi zľavnenými taškami ku dňu vydania článku je školská taška Ľahká taška s citrónikmi CODA 22010: Stojí 51,90 Eur. Rozdiel v cene oproti novému modelu je markantný - 27 Eur. Ak je váš rozpočet nižší, ale chcete vášmu dieťaťu dopriať kvalitnú školskú tašku, pohľadajte ju medzi staršími modelmi alebo zľavnenými modelmi.

Školské tašky pre prvákov Topgal - ktorý model je náš favorit?

Čo sme zistili z porovnania tašiek? Ktorú školskú tašku Topgal.sk by sme odporúčali deťom na prvom stupni? Toto rozhodnutie už nie je pre mňa také jednoznačné ako pri aktovkách pre najmenšie deti, kde sme ako favorita vybrali Topgal ELLY z minulého článku, ale je viac subjektívne, rozhodujú už aj vzory na taške 🙂

Celkové porovnanie školských tašiek Topgal KIMI, MIRA, LYNN, CODA, ALLY, NIKI, CHI:

  • Aktovky sú rozdielne členené, priestor tašky tvoria vždy dve hlavné komory a predné vrecká rôznych veľkostí a tvarov.
  • Bočné vrecká na fľašu sú rozdielne spracované - zazipsované neodstávajú z tašky, ak dieťa nechce nosiť fľašu. Do sieťkovaných sa fľaša trošku ľahšie vkladá, tie má model NIKI.
  • Všetky tašky v našom výbere sú veľmi ľahké, s hmotnosťou od 0,96 do 1,18 kg. Pričom všetky tašky sú s hliníkovým rámom v chrbte.
  • Dĺžka chrbta je od 41 do 43 cm. Zmerajte dĺžku chrbta vášho dieťaťa a vyberajte školskú aktovku podľa toho. Všetky tašky majú rovnakú nosnosť 7 kg a objem od 25 do 27 litrov.
  • Všetky tašky sú nepremokavé, majú pevné dno s nožičkami a do výbavy ľahko dokúpite vrecko na prezúvky, peračník či pršiplášť. Podľa modelu sú niekedy dostupné dva typy peračníku - klasický s klopami na farbičky, alebo menší študentský.

Mne osobne sa viac páčia školské tašky s hlbokými prednými vreckami - CODA, MIRA, LYNN ako školské tašky s delenými prednými vreckami -  KIMI, NIKI, ALLY, CHI. Hlboké vrecko je podľa mňa univerzálnejšie využiteľné, priestor sa mi zdá lepšie rozvrhnutý. Na druhej strane, rozdelené predné vrecká umožňujú oddeliť napríklad peračník a desiatu do zvláštnych vreciek, čo tiež môže byť výhodou. Je to viac systematické a možno to ocenia hlavne poriadkumilovné dievčatá. Ak máte tvorčeka, čo na konci vyučka len nahádže veci do tašky, tak ho môžu samostatné vrecka "unavovať", predsa len je to "jeden zisps naviac" a nebude ich využívať 🙂

Ak by som si mala vyberať podľa osobného vkusu, teda aj podľa motívu, najviac ma tento rok zaujala jedna z tašiek modelu LYNN. Je krásna fialovo-čierna a má okrem dvoch hlavných komôr aj dve hlboké predné vrecká 🙂

Môžete si vybrať školskú tašku, alebo školský set...

Ďalšie značky školských tašiek

Pripravili sme pre vás podrobnú recenziu tašky Zelený batoh s chameleónmi ENDY 22055 a tiež porovnanie tašiek školských tašiek pre najmenších práčikov.